Ogrzewanie podłogowe kalkulator

Zmiękczacz wody Szczecin

zmiękczacz wody

Twarda woda to prawdziwe utrapienie większości gospodarstw domowych w naszym kraju. Woda dostarczana z wodociągów jest uzdatniana i bezpieczna, jednak jej jakość pozostawia wiele do życzenia. Zawarte w niej jony twardości czyli przede wszystkim wapń i magnez powodują szereg problemów ze zdrowiem domowników jak i kondycją sprzętów AGD, armatury, pieców i kotłów grzewczych. Czy jest możliwość aby ochronić nasze zdrowie i domowe urządzenia przed destrukcyjnym wpływem twardej wody? Jak sprawić aby z domu zniknęły wszechobecne białe osady? Odpowiedzią są oczywiście bardzo popularne zmiękczacze wody. Są to dobrze przemyślane i zaprojektowane urządzenia, które skutecznie usuwają z wody jony magnezu i wapnia. Montowane są na przyłączu zimnej wody, aby w całym domu zapewnić miękką wodę. Każdy kto zamontował takie urządzenie w domu, różnicę widzi praktycznie od razu.

Różnice w oddziaływaniu wody twardej i wody miękkiej na zdrowie człowieka.

Twarda woda na wpływ przede wszystkim na skórę człowieka. Jony magnezu i wapnia powodują jej przesuszanie. Skóra zaczyna się łuszczyć, wygląda niezdrowo, zaczyna swędzieć a na twarzy mogą szybciej pojawiać się zmarszczki. Do prania, aby było skuteczne, trzeba dodawać więcej detergentów niż w przypadku miękkiej wody, a to z kolei może powodować alergie skórne. Mycie włosów w twardej wodzie utrudnia spienianie szamponu, ponadto znacznie pogarsza kondycję włosów. Myjąc ręcznie naczynia trzeba dodawać więcej płynów do mycia. Powoduje to dalsze wysuszanie skóry dłoni i możliwe problemy dermatologiczne.

Twarda woda nie pozostaje też bez wpływu na budżet domowy. Duża ilość żeli pod prysznic, szamponów, proszków do prania i innych detergentów zużywanych przy twardej wodzie może być odczuwalnym obciążeniem. Miękka woda eliminuje wszystkie te problemy. Dlatego właśnie warto zakupić do domu zmiękczacz wody. Ilość kosmetyków które zużywamy przy miękkiej wodzie jest zdecydowanie mniejsza. Skóra odzyskuje blask, jest nawilżona i promienna. Włosy nawet bez odżywki stają się miękkie i błyszczące. Ubrania wyprane w zmiękczonej wodzie w niskiej temperaturze i małej ilości detergentu są miękkie, puszyste i dłużej wyglądają jak nowe.

Różnice w oddziaływaniu wody twardej i wody miękkiej na domowe sprzęty.

Twarda woda która przepływa przez sprzęty AGD, armaturę lub kotły grzewcze działa na nie destrukcyjnie. Kamień który osadza się w pralkach, suszarkach lub zmywarkach powoduje częste awarie i konieczność wymiany uszkodzonych części. Baterie łazienkowe i kuchenne szybko się zatykają i tracą blask. Bateria prysznicowa i deszczownica zatkane przez osadzający się kamień powodują problemy z przepływem wody. Rury c.o. zaczynają mieć mniejszą przepustowość, co wpływa na jakość i koszty ogrzewania.

Zamiana wody z twardej na miękka za pomocą zmiękczacza wody eliminuje te problemy. Miękka woda przepływając przez sprzęty AGD nie niszczy grzałek i innych części. Urządzenia dłużej pozostają sprawne i niezawodne. Baterie łazienkowe i kuchenne nie mają nieestetycznego białego osadu i zdecydowanie łatwiej utrzymać je w czystości. Miękka woda przepływająca przez prysznic i deszczownicę nie powoduje zapychania otworów, woda leci właściwym strumieniem a kąpiel jest komfortowa i odprężająca. Dzięki zmiękczaczowi wody rury C.O. pozostają dłużej drożne, a kocioł grzeje bezawaryjnie.

Zmiękczacz wody to urządzenie niezwykle przydatne w każdym domu borykającym się z problemami związanymi z twardą wodą. Oczywiście jego zakup związany jest z poniesieniem kosztu zakupu i instalacji urządzenia. Jednak te koszty zwrócą się szybko, a komfort życia z miękką wodą w domu będzie nieoceniony.

Zmiękczacz wody Szczecin

Poszukujesz dobrego zmiękczacza wody, dostępnego w Szczecinie? Poznaj ofertę zmiękczaczy wody dostępnych w ofercie firmy Sander! Dowiedz się więcej.