Ogrzewanie podłogowe kalkulator

Zasada działania rozdzielacza do ogrzewania podłogowego

Zasada działania rozdzielacza do ogrzewania podłogowego

Do sprawnego i bezawaryjnego funkcjonowania systemu ogrzewania podłogowego niezbędna jest odpowiednio zaplanowana oraz wykonana instalacja każdego pojedynczego obiegu grzewczego. Aby osiągnąć taki stan należy zrozumieć, co mówi zasada działania rozdzielacza do ogrzewania podłogowego.

Zasada działania rozdzielacza do podłogówki sprowadza się do regulacji oraz do zapewnienia odpowiedniego rozkładu temperatury w całym pomieszczeniu na każdej pętli. Przekłada się to bezpośrednio na komfort korzystania z ogrzewania oraz na efektywność samego grzania.

Zasada działania rozdzielacza do ogrzewania podłogowego Szczecin

Zasada działania rozdzielacza do ogrzewania podłogowego

Rozdzielacze do ogrzewania płaszczyznowego zazwyczaj doposażone są w kolejne elementy, takie jak zawory regulacyjne z przepływomierzami, umożliwiające bezpośredni odczyt wody w danej określonej pętli czy wyregulowanie przepływu w zależności od bieżących rozpływów wody w pętlach. Rozdzielacz ogrzewania podłogowego zazwyczaj umiejscawiany jest wraz z mieszaczem pompowym, jednak w pewnych sytuacjach układ mieszający może zostać zamontowany przy kotle.

Zasada działania rozdzielacza z układem mieszającym jest oparta na wykorzystaniu różnicy temperatur zasilania i powrotu w poszczególnych układach. Rozdzielacz ogrzewania podłogowego z pompą umożliwia łączenie tradycyjnego ogrzewania grzejnikowego i ogrzewania płaszczyznowego. Termostatyczny zawór mieszający podłączony do ogrzewania podłogowego wykorzystuje zimną wodę z powrotu ogrzewania podłogowego i mieszając ją z gorącą wodą płynącą na grzejniki ścienne, wpuszcza ją na podłogówkę.

Zasada działania rozdzielacza do ogrzewania podłogowego jest niezbędną do zrozumienia całości pracy układu ogrzewania podłogowego. Jeśli jednak nie wiesz jak konkretnie podłączyć poszczególne elementy całego układu, skorzystaj z porad ekspertów lub zamów ich usługę montażu. W naszej ofercie znajdziesz również możliwość darmowej wyceny instalacji grzewczej. Napisz lub zadzwoń.

Mogą Cię zainteresować też inne tematy: ogrzewanie podłogowe pod podłogę drewnianą, innowacyjny projekt domu, listwa do ogrzewania podłogowego.