Ogrzewanie podłogowe kalkulator

Rury do ogrzewania podłogowego Szczecin

rury do ogrzewania podłogowego

Ogrzewanie podłogowe to jeden z najistotniejszych obecnie sposobów na stworzenie systemu grzewczego w budynkach mieszkalnych. Wszechstronne zalety i możliwości wykorzystania oraz dopasowania, jakie daje użytkownikom podłogówka sprawia, iż jest to coraz częściej wybierany system grzewczy.

Montaż ogrzewania podłogowego

rury do ogrzewania podłogowego szczecin

rury do ogrzewania podłogowego szczecin

Główny wpływ na decyzję o zakupie podłogówki mają przede wszystkim możliwości oszczędności przy eksploatacji systemu. Z kolei o dalszym, powszechnym wykorzystywaniu tradycyjnych systemów ogrzewania decyduje wysoki koszt zakupu podłogówki oraz jej montażu. Nie bez znaczenia jest także powszechnie panująca obawa przed ewentualną awaryjnością podłogówki. W istocie awarie, którym mogłaby ulegać podłogówka wiążą się z bardzo kosztownymi naprawami. Nawet najmniejsze uszkodzenie rury grzewczej wiąże się z częściowym lub całościowym skuciem podłogi oraz wylewki.

Obawę o awaryjność ogrzewania podłogowego można znacznie ograniczyć poprzez wykorzystanie odpowiednich materiałów z jakich tworzymy system grzewczy. Istotne jest dobranie odpowiednich materiałów izolacyjnych, rur i rodzaju wylewki.

Rury do ogrzewania podłogowego

Rury do ogrzewania podłogowego stanowią podstawowy element ogrzewania podłogowego. To jakie rury do podłogówki wybierzemy będzie miało wpływ na jakość funkcjonowania późniejszego systemu. Rury do podłogówki musza przede wszystkim charakteryzować się wysoką odpornością na korozję. Rury grzewcze do podłogówki zostają zatopione w warstwie wylewki. A więc jakiekolwiek uszkodzenia wywołane przez zmęczenie materiału wiążą się z wysokimi kosztami.

Jakie przewody grzejne wybrać?

Najlepsze rury do ogrzewania podłogowego to rury miedziane, otoczone polimerowymi osłonkami. Niestety tego rodzaju rury są drogie, dlatego też dużo popularniejsze są rury polimerowe, które poza ceną mają przewagę dużo lepszej giętkości. Giętkość stanowi bardzo istotny element przy tworzeniu układów grzewczych, gdyż tworzenie łączeń pod powierzchnią podłogi jest niedopuszczalne. Kolejnym problemem jest średnica rur do podłogówki. Zwykle określana jest ona w schemacie ogrzewania podłogowego.