Ogrzewanie podłogowe kalkulator

Projektowanie ogrzewania podłogowego

Projektowanie ogrzewania podłogowego

W sieci można znaleźć mnóstwo programów i kalkulatorów ogrzewania podłogowego dla amatorów oraz profesjonalnych wykonawców, które zapewniają orientacyjny projekt podłogówki. Projekty ogrzewania podłogowego wykonane w internetowych kalkulatorach nie mogą służyć jako oficjalna dokumentacja, na podstawie której wykonawcy budować będą instalację podłogówki – dane w nich prezentowane są znacznie uproszczone, dlatego też nie mogą posłużyć do precyzyjnego montażu. Obliczenia w nich wykonywane są zawsze prowizoryczne i sięgnąć trzeba po opinię specjalisty w tym zakresie.

Jakie dane są potrzebne do wykonania projektu ogrzewania podłogowego?

Po pierwsze projektant będzie potrzebował danych kontaktowych do Ciebie (numeru telefonu, maila). Oprócz tego, będą mu potrzebne podstawowe dane o samym budynku, by obliczyć zapotrzebowanie na ciepło poszczególnych pomieszczeń w budynku. Ważne jest, żeby podać położenie budynku w danej strefie klimatycznej w kraju (istnieje 5 podstawowych stref w Polsce od najcieplejszej na zachodzie po najchłodniejszą na wschodzie).

Projektowanie ogrzewania podłogowego Szczecin

Projektowanie ogrzewania podłogowego Szczecin

Oprócz ulokowania budynku w konkretnym rejonie Polski, by obliczyć zapotrzebowanie cieplne w projekcie należy uwzględnić również to czy znajduje się on na: terenie pustym, nieosłoniętym, wzniesieniu, zabudowanym, zadrzewionym itp. Wraz z tą kwestią projektant podłogówki musi uwzględnić również warunki wietrzności (korzystne/niekorzystne).

Istnieje jeszcze jedna istotka sprawa, o której nie należy zapomnieć w trakcie projektowania ogrzewania podłogowego. Otóż jest to ochrona cieplna pomieszczeń w budynku. Jeśli w budynku zostało wprowadzone odzyskiwanie ciepła (rekuperacja), to dom klasyfikuje się jako energooszczędny. Bywa również tak, że dom jest zaprojektowany, jako energooszczędny, jednak nie zainstalowano w nim rekuperacji. O wszystkich tych aspektach musi zostać poinformowana osoba projektująca podłogówkę, toteż najlepiej przeprowadzać jej instalację jeszcze na etapie budowy domu (chociaż nie jest wykluczone montowanie ogrzewania płaszczyznowego w remontowanym domu czy mieszkaniu).

Inne dane potrzebne do wykonania projektu: wysokość pomieszczeń i ich powierzchnia całkowita, rodzaj montowanych okien, liczba ścian na zewnątrz, kondygnacja pomieszczenia, jego przeznaczenie, a także rozkład dużych, ciężkich mebli.

Zaprojektuj ogrzewanie podłogowe w Szczecinie!

Nasza firma oferuje usługę dostarczania kompletnego systemu instalacyjnego podłogówki, jej montażu, a także projektowania ogrzewania podłogowego. Wykonujemy wszelkie potrzebne obliczenia hydrauliczne oraz cieplne potrzebne do instalacji podłogówki metodą suchą oraz mokrą (tradycyjną). Dobieramy za Ciebie odpowiedni komfort cieplny w poszczególnych pomieszczeniach Twojego domu lub mieszkania w bloku czy kamienicy. Poza tym obliczamy wymagany rozstaw rur, liczbę obwodów grzewczych, rodzaj automatyki sterującej ogrzewaniem itp.

Jeśli w Twoim kręgu zainteresowania jest montaż odpowiedniego kotła do ogrzewania podłogowego, nie tylko pomożemy w jego doborze, ale również dostarczymy wybrany produkt. To samo dotyczy doboru i instalacji pomp ciepła odpowiednich dla niskotemperaturowej podłogówki.

Zamów projekt instalacji gratis już teraz! 🙂