Ogrzewanie podłogowe kalkulator

Projekt ogrzewania podłogowego Szczecin

projekt ogrzewania podłogowego

Ogrzewanie podłogowe jest szczególnie często wykorzystywane w nowoczesnym budownictwie jednorodzinnym. Szczególna pozycja, jaką od kilku lat zajmuje podłogówka na rynku budowlanym wynika głównie z wielu zalet, jakimi cechuje się ten system grzewczy. Użytkownicy podnoszą zwłaszcza dużą ekonomiczność tego rodzaju instalacji grzewczej, która w połączeniu z kotłami na drewno czy węgiel i przy charakterystycznej dla podłogówki, pracy na niskich temperaturach, generuje duże oszczędności. Do tego należy doliczyć także wysoką estetykę i podnoszoną higienę użytkowania.

Jednakże aby wszystkie te zalety mogły być w pełni uwidocznione i wykorzystane konieczne jest bezbłędne przeprowadzenie systemu montażu. Poszczególne etapy, takie jak zakup materiałów, wykonanie przygotowania powierzchni pod instalacje i kładzenie rur oraz wylewki są niezwykle ważne i decydują o zadowoleniu użytkowników.

projekt ogrzewania podłogowego szczecin

projekt ogrzewania podłogowego szczecin

Projekt ogrzewania podłogowego

Fundamentalną kwestią jest jednak stworzenie odpowiedniego projektu ogrzewania podłogowego. Projekt podłogówki jest istotny już na etapie samego rozważania założenia ogrzewania podłogowego. Plan podłogówki jest na tyle istotny, iż nawet sam montaż rur można przeprowadzić w oparciu o kilka różnych schematów ułożenia, a schemat ogrzewania podłogowego ma wybrać ten najlepszy dla konkretnego budynku. Ponadto odpowiednio wykonany projekt ogrzewania podłogowego zawiera także spis materiałów, jakie będą potrzebne do wykonania instalacji, dobranymi tak, aby zminimalizować ryzyko wystąpienia awarii.

Jak zaprojektować podłogówkę

To jak zaprojektować podłogówkę, nie jest wiedzą ogólnie znaną. Istotne jest aby tą ważną, z punktu widzenia późniejszego funkcjonowania całego systemu, czynność wykonał doświadczony fachowiec, mający pojęcie nie tylko o sposobach montażu, ale i specyfikacji materiałów. Przełoży się to z całą pewnością na jakość wykonanej instalacji i bezawaryjność systemu. Awarie występujące w podłogówce to bowiem coś, czego chciałby uniknąć każdy inwestor i użytkownik gdyż wiążą się nierozerwalnie z bardzo kosztownym i nieestetycznym remontem.

Wycena ogrzewania podłogowego

Planujesz montaż ogrzewania podłogowego? Skontaktuj się z nami i otrzymaj darmową, niezobowiązującą wycenę systemu!