Ogrzewanie podłogowe kalkulator

Pompa ciepła i ogrzewanie podłogowe

pompa ciepła i ogrzewanie podłogowe

Aby ogrzewanie było skuteczne, Twój dom musi być dobrze izolowany i odporny na przeciągi. Wynika to z faktu, że gruntowe pompy ciepła są najlepsze w niskich temperaturach. Jaka ilość izolacji jest potrzebna? Wartość współczynnika U od 0,13 do 0,25 jest zwykle wymagana, aby ogrzewanie podłogowe spełniało aktualne przepisy budowlane, w zależności od stylu konstrukcji. Połączenie pomp ciepła z ogrzewaniem podłogowym ma wiele zalet, a do jednych z nich można zaliczyć generowanie sporych oszczędności.

Pompa ciepła i ogrzewanie podłogowe

podlogowka-z-pompa-cieplaWażne jest prawidłowe zaplanowanie układu pętli ogrzewania podłogowego. Jeśli zostanie to zrobione prawidłowo, umożliwi to optymalne rozplanowanie systemu ogrzewania podłogowego. Zapobiega to możliwości zasłaniania pętli grzewczych i ograniczania mocy systemu grzewczego. Sprawia również, że system trwa tak długo, jak sam budynek. Ogrzewanie podłogowe można instalować lub modernizować w istniejących pomieszczeniach w nowych projektach. Może być stosowany w połączeniu ze źródłami ciepła odnawialnego, masy termicznej i oczyszczania nocnego. Ogrzewanie podłogowe jest skutecznym alternatywnym systemem ogrzewania dla domu lub firmy i staje się coraz bardziej popularne, ponieważ pozwala ogrzać podłogę lub działać jako podstawowe źródło ogrzewania, całkowicie zastępując potrzebę tradycyjnych systemów grzejnikowych. Podobnie jak w przypadku nieruchomości mieszkalnych, zalety ogrzewania podłogowego wchodzą również w grę w nieruchomościach komercyjnych, takich jak biura.

Zalety podłogówki i pomp ciepła

Ogrzewanie podłogowe jest idealne do domów, sal lekcyjnych, szpitali i szerokiej gamy zastosowań komercyjnych. Wynika to z faktu, że ogrzewanie podłogowe oferuje 70% ciepła promieniowania i 30% ciepła konwekcyjnego w porównaniu z grzejnikami, które są odwrotne. W związku z tym tworzy przyjemniejszą i bardziej kontrolowaną atmosferę życia dla użytkownika końcowego.

Pompy ciepła wymagają mniej konserwacji w porównaniu z innymi alternatywami ogrzewania domu. Możesz sprawdzać niektóre systemy co roku, aby upewnić się, że działają poprawnie. Może to być również wykonywane przez profesjonalnych instalatorów co pięć lat. Ostatecznie jest tańszy w porównaniu do systemów ogrzewania spalinowego. Do ogrzewania podłogowego należy wybrać pompy ciepła, które zostały wypróbowane, przetestowane i sprawdzone.

Poznaj ofertę pomp ciepła i ogrzewania podłogowego Sander – zapytaj o darmową wycenę!