Ogrzewanie podłogowe kalkulator

Podłogówka elektryczna w suchej zabudowie

podłogówka elektryczna w suchej zabudowie

Ogrzewanie podłogowe stanowi jeden z najlepszych, wymyślonych i wdrożonych do użytkowania systemów grzewczych. Jego wszechstronne zalety pozwalają nie tylko na uzyskiwanie komfortu cieplnego, przy jednoczesnych, stosunkowo niskich nakładach finansowych, ale równocześnie zapewniają zachowanie maksymalnej estetyki oraz pełnej higieniczności. Jak każde ogrzewanie płaszczyznowe, także ogrzewanie podłogowe pozwala na uniknięcie zjawiska konwekcji powietrza.  Sprawia to, że do powietrza dostaje się zdecydowanie mniejsza ilość drobinek kurzu, co jest świetnym rozwiązaniem dla astmatyków i alergików. Wśród, dostępnych na rynku, rozwiązań ogrzewania podłogowego coraz szerszą uwagę inwestorów przyciąga elektryczne ogrzewanie podłogowe, a szczególnie podłogówka elektryczna w suchej zabudowie.

Czym jest podłogówka elektryczna w suchej zabudowie?

Ta forma systemu grzewczego pozwala na uniknięcie stosowania grubych wylewek betonowych. Rury grzewcze kładzie się w przestrzeni między podłożem, a legarami tworzącymi swoisty szkielet ogrzewania. System uzupełnia aluminiowy dystrybutor rozprowadzający ciepło po całej powierzchni podłogi.

Zalety suchej podłogówki elektrycznej

Taki system grzewczy pozwala na montaż ogrzewania podłogowego na stropach o obniżonej nośności, a nawet na stropach drewnianych. Sucha zabudowa jest idealnym rozwiązaniem dla Inwestorów planujących remont domu lub mieszkania w starym budownictwie, które uniemożliwia położenie ogrzewania podłogowego innego typu. Ponadto ogrzewanie w suchej zabudowie świetnie sprawdza się we współpracy z podłogami drewnianymi lub panelami.

Kluczem do sprawnie i przede wszystkim, wydajnie działającej podłogówki elektrycznej w suchej zabudowie jest odpowiednio dobrany i rozrysowany schemat ogrzewania podłogowego. Pozwala on zapewnić równe nagrzanie całych powierzchni oraz uniknąć niepożądanych strat ciepła, a co za tym idzie energii elektrycznej i kosztów finansowych.

Skontaktuj się z nami jeśli chcesz otrzymać darmową wycenę podłogówki elektrycznej! Jednocześnie zachęcamy do zapoznania się z innymi wpisami na naszym blogu: listwa do ogrzewania podłogowego, ogrzewanie ścienne.