Ogrzewanie podłogowe kalkulator

Podgrzewana podłoga Szczecin

podgrzewana podłoga

Niezależnie od tego czy chcemy zamontować nowy system ogrzewania w startym domu, czy tez mamy do wybrania system grzewczy w nowym, dopiero co powstającym budynku, warto jest zastanowić się nad wykorzystaniem systemu ogrzewania znanego powszechnie pod nazwą podłogówka. System ten umożliwia utrzymywanie odpowiedniego komfortu cieplnego przy jednoczesnym ograniczeniu nakładów finansowych na jego eksploatację.

Podłogówka tylko wodna?

podgrzewana podłoga szczecin

podgrzewana podłoga szczecin

Ogrzewana podłoga jeszcze do niedawna była luksusem na który nie było stać większości społeczeństwa. Dziś podgrzewana podłoga to nic dziwnego i żadne novum w nowoczesnym budownictwie mieszkaniowym. Wciąż jednak ogrzewanie podłogowe nie jest za często wybieranym rozwiązaniem, stosowanym w budownictwie starego typu. Dlaczego tak się dzieje? Większość osób jednoznacznie kojarzy podłogówkę tylko z systemem ogrzewania podłogowego wodnego, które ma bardzo rygorystyczne wymogi co do warunków jakie musi spełniać podłoże. Przede wszystkim nie mogą to być stropy o bardzo niskiej nośności, gdyż sama instalacja oraz wylewka, w której jest zatopiona to duże obciążenie dla budynku. Dlatego też właściciele mieszkań w starym budownictwie, czy wszyscy ci, którzy chcą montować tego typu podłogówkę na piętrze domu w starszym typie muszą zweryfikować swoje zamierzenia, ale niekoniecznie musza z nich całkiem rezygnować.

Elektryczne ogrzewanie podłogowe

Podgrzewana podłoga nie musi być tylko oparta o system wodny. Istnieje także inne rozwiązanie, które pozwala na zachowanie korzyści, jakie daje ciepła podłoga przy jednoczesnym spełnieniu koniecznych warunków budowlanych. Rozwiązaniem tym jest ogrzewanie podłogowe elektryczne, które zapewnia ogrzewanie domu poprzez system mat grzewczych zasilanych energią elektryczną. Ogrzewanie tego typu jest bardzo proste w montażu, nie wymaga dużych nakładów pracy i co istotne dla wielu gospodyń domowych, nie generuje takiego rozgardiaszu i pylących prac, jak montaż ogrzewania wodnego.

Niestety jednocześnie ogrzewanie podłogowe elektryczne, z powodu wykorzystywania energii elektrycznej sprawia, iż ogrzewanie mieszkania czy domu jest dużo droższe niż byłoby to w przypadku ogrzewania podłogowego współpracującego np. z kotłami na drewno czy węgiel.

Podgrzewana podłoga Szczecin

Rozważasz instalację ogrzewania podłogowego w swoim domu/mieszkaniu? Nie wiesz na jaki system się zdecydować? Zastanawiasz się ile będzie Cię kosztować podłogówka? Skontaktuj się z nami! Nasi eksperci przygotują dla Ciebie darmową, niezobowiązującą wycenę, i doradzą najlepsze rozwiązania. Nie zwlekaj i napisz do nas już teraz!