Ogrzewanie podłogowe kalkulator

Plan ogrzewania podłogowego

plan ogrzewania podłogowego szczecin

Popularnie określana podłogówka jest instalacją z pozoru stosunkowo prostą i łatwą także do samodzielnego wykonania. Jednakże aby zminimalizować ryzyko wystąpienia awarii konieczne jest poprawne przeprowadzenie montażu, a także istotne jest aby cała instalacja była wykonana ściśle według sporządzonego wcześniej planu ogrzewania podłogowego. Schemat ogrzewania podłogowego powinien być wykonany przez doświadczonego projektanta, gdyż stanowi fundament każdej, sprawnie funkcjonującej instalacji. Odpowiednio przygotowany plan ogrzewania podłogowego stanowi połowę sukcesu w montażu podłogówki.

plan ogrzewania podłogowego

plan ogrzewania podłogowego

Dobry plan ogrzewania podłogowego

Poprawnie przygotowany projekt ogrzewania podłogowego powinien zawierać opis techniczny, a także rysunki oraz poszczególne, jednostkowe wskazówki powiązane z praktycznym wykonaniem instalacji. Plan podłogówki powinien także zawierać pełna listę materiałów z konkretnymi parametrami poszczególnych elementów.

Ponadto plan powinien uwzględnić prognozy możliwych strat cieplnych, formy układów grzewczych w poszczególnych pokojach, rozkład szczelin oddzielających przewody od ścian, okien i otworów drzwiowych, jak również wyszczególnione elementy izolacji cieplnej i przeciwwilgociowej.

Wybór rur do podłogówki

Schemat ogrzewania podłogowego powinien uwzględniać również decyzje o typach użytych rur. Biorąc pod uwagę wszystkie dostępne kwestię, wykorzystanie budynku i poszczególnych pomieszczeń z instalacją, jej obciążenia i przewidywane schematy układania pętli grzewczych powinno się podjąć decyzję o wyborze konkretnych materiałów.

Etap projektowania ogrzewania podłogowego jest niezwykle istotny. To, jak zaprojektować podłogówkę należy najpierw naprawdę dobrze przemyśleć, a najlepiej dodatkowo skonfrontować z istniejącymi już instalacjami w znanych nam budynkach. Pomijanie czy w jakikolwiek sposób oszczędzanie na tym etapie może oznaczać dla Inwestora problemy w późniejszych etapach tworzenia poszczególnych elementów instalacji w budynku.

Darmowa wycena ogrzewania podłogowego

Zastanawiasz się nad montażem ogrzewania podłogowego? Skontaktuj się z nami a otrzymasz wycenę systemu ogrzewania podłogowego zupełnie za darmo!