Ogrzewanie podłogowe kalkulator

Ogrzewanie podłogowe wodne zrób to sam

ogrzewanie podłogowe wodne zrób to sam

Wykonanie ogrzewania podłogowego wymaga wcześniej zrobienia projektu. Powinien on zawierać: sposób rozprowadzenia pętli, ich długość i rozstaw, parametry instalacji, obliczenia strat ciepła, grubość izolacji cieplnej. Projekt musi uwzględniać plan i stan techniczny budynku (pomieszczeń), plan ustawienia mebli.

Samodzielne układanie podłogówki wymaga starannej pracy zgodnie z zasadami i zaleceniami producenta. By ułatwić sobie pracę, można zastąpić rury matami grzejnymi.

ogrzewanie podłogowe wodne

ogrzewanie podłogowe wodne

Jak wykonać ogrzewanie podłogowe krok po kroku?

Instalacje ogrzewania podłogowego wymagają położenia kolejnych warstw: na płycie stropu kładzie się grunt, potem matę grzejną, warstwę zaprawy cementowej, kleju do wykładziny lub płytek i kładzie się podłogę. Wszystkie te prace wymagają czasu, m. in. na wyschnięcie kolejnej warstwy i wygrzanie instalacji.

Jak wykonać elektryczne ogrzewanie podłogowe?

Najpierw należy zamontować w ścianie puszkę instalacyjną z przewodem zasilającym i czujnik temperatury. Następnie układa się kable lub maty grzejne, zgodnie z zasadami i wskazówkami producenta. Podłączenie i sprawdzenie instalacji to zadanie elektryka.

Jak zrobić wodne ogrzewanie podłogowe?

Ogrzewanie podłogowe wodne zrób to sam – samodzielne wykonanie instalacji ogrzewania wodnego jest możliwe, bo nie jest to praca zbyt skomplikowana, jeśli mamy zainstalowane ogrzewanie grzejnikowe. Wystarczy jeden koniec pętli ogrzewania podłączyć do rury powrotnej, a drugi do rury zasilającej grzejnik. Na powrocie pętli montuje się jeszcze zawór RTL, który kontroluje temperaturę wody.

Ogrzewanie podłogowe wodne zrób to sam wymaga jednak planowej pracy i znajomości tematu. Należy wybrać metodę pracy odpowiednią do podłoża, a zakupione materiały powinny być jak najlepszej jakości.

Zawsze należy pamiętać o zasadach bezpieczeństwa. Trzeba też zdawać sobie sprawę, że wadliwie wykonana instalacja nie będzie prawidłowo działać, a poza tym może zniszczyć podłogę.

Jeśli chcesz samodzielnie zainstalować ogrzewanie podłogowe, i zależy ci na zakupie najlepszego systemu skontaktuj się z nami! Całkowicie za darmo wycenimy system dopasowany do twoich potrzeb!

Zobacz także: ogrzewanie ścienne, dom bez kotłowni.