Ogrzewanie podłogowe kalkulator

Ogrzewanie podłogowe w kuchni

Ogrzewanie podłogowe to obecnie jeden z bardziej ekonomicznych i praktycznych systemów grzewczych dostępnych dla indywidualnych użytkowników w domach i mieszkaniach. Coraz powszechniej stosuje się ogrzewanie podłogowe nie tylko na parterach czy w wybranych pomieszczeniach ale i na poddaszu, piętrze czy nawet w garażach. Mimo tak dużego rozpowszechnienia podłogówki, to kuchnia i łazienka pozostają dwoma pomieszczeniami w których najczęściej inwestorzy decydują się na założenie ogrzewania podłogowego.

podlogowka-w-kuchniOgrzewanie podłogowe w kuchni – zalety

Ogrzewanie podłogowe w kuchni ma szereg zalet, z których największą jest chyba możliwość wykorzystania podłogi ceramicznej, mającej najlepsze właściwości przewodnictwa ciepła, a co za tym idzie ogrzewanie podłogowe może być w pełni efektywnie wykorzystane. Ogrzewanie podłogowe jako sieć rurek wypełnionych wodą, będącą czynnikiem grzewczym, pracuje pod warstwą wylewki. To jaki materiał zostanie zastosowany do jej ostatecznego przykrycia będzie miało wpływ na ilość i szybkość ciepła oddawanego do pomieszczenia.

Zalety podłogówki w kuchni

Materiałami najlepiej przewodzącymi ciepło jest kamień i ceramika. W budynkach mieszkalnych kamienne płyty są wykorzystywane stosunkowo rzadko, ale już płytki ceramiczne są dużo powszechniejsze. Ogrzewanie podłogowe w kuchni, zwykle pokrytej kaflami ceramicznymi pozwala wydobyć sedno ogrzewania podłogowego. Ceramika podłogowa kumuluje w sobie ciepło w trakcie pracy podłogówki, a później oddaje je przez dłuższy czas, już po zakończeniu pracy instalacji. Zapewnia to nie tylko efektywną pracę podłogówki ale i dużo niższe koszty pracy pieca. Dodatkowo podłogówka pracuje w oparciu o stosunkowo niskie temperatury, podłoga nie jest wiec nigdy gorąca, a jedynie przyjemnie ciepła. Pozwala to na skuteczne zniwelowanie wrażenia „zimnej podłogi” jakie zwykle pojawia się na płytkach ceramicznych, czy jednoczesnym utrzymywaniu kosztów na niskim poziomie.

Zainteresowany ogrzewaniem podłogowym? Napisz do nas a otrzymasz darmową wycenę!