Ogrzewanie podłogowe kalkulator

Ogrzewanie podłogowe pod podłogę drewnianą

Ogrzewanie podłogowe pod podłogę drewnianą

Forumowicze coraz częściej zadają pytanie co położyć na ogrzewanie podłogowe? Tak naprawdę najlepszym wyborem jest podłoga. Ale już bez żartów, wiele zależy od technologii naszej instalacji grzewczej. Są dostępne instalacje pozwalające na położenie na nich niemal każdego dostępnego rodzaju podłogi od drewna po panele i płytki. Jednakże większość producentów podłogowych rozwiązań grzewczych dla domów jednorodzinnych, wielorodzinnych, bloków, ale także biur, szeregówek oraz bliźniaków, na pytanie jaka podłoga na ogrzewanie podłogowe odpowiada – odpowiednio dobrana. Jedna technologia będzie dużo lepiej dopasowana i mniej inwazyjna dla drewna, a gorsza dla paneli czy kafelek, druga technologia odwrotnie będzie wolała jedynie sztuczne lub kamienne rozwiązania. Należy zwrócić baczną uwagę na wykorzystywaną technologię, a jeżeli nie mamy wpływu na to jakie ogrzewanie podłogowe pod jaką podłogę, sprawdźmy po prostu najdokładniej jak to możliwe jaki rodzaj podłogi będzie pasował do naszej instalacji ogrzewania podłogowego.

Lita deska, panele, a może płytki na podłogówkę?

Ogrzewanie podłogowe pod podłogę drewnianą Szczecin

Ogrzewanie podłogowe pod podłogę drewnianą Szczecin

Wielu korespondentów pyta nas jakie ogrzewanie podłogowe pod płytki, aczkolwiek odpowiedź na to pytanie jest identyczna, jak przytoczona powyżej. Dodatkowo warto spojrzeć na ten problem od drugiej strony – jakie płytki dobrać pod nasze ogrzewanie podłogowe, ponieważ również to ma znaczenie dla zarówno efektywności naszego systemu grzewczego domu, jak również na poziomie kosztów może to mieć niezmiernie istotne znaczenie czego użyjemy, zarówno jeżeli chodzi o zakup i eksploatację, ale także ewentualne zupełnie i całkowicie niespodziewane koszty, mogące wystąpić, gdy źle dobierzemy powierzchnię naszej podłogi i instalacja ogrzewania podłogowego nam tę podłogę po prostu zniszczy. Ogrzewanie podłogowe pod panele jest dużo mniej agresywne i tak naprawdę jeżeli wiemy, że nad danym typem czy daną technologią ogrzewania podłogowego możemy mieć panele, niemal wszystkie typy, rodzaje i grubości paneli będą odpowiednio harmonijnie współistniały z takim właśnie a nie innym typem instalacji ogrzewania podłogowego. W przypadku paneli właśnie dlatego ogrzewanie podłogowe jest dużo bardziej atrakcyjne, ponieważ rozwiązania powierzchni podłogowej w postaci paneli o wiele lepiej przepuszcza ciepło i pozwala dużo szybciej, a zatem także w końcowym efekcie efektywniej wykorzystywać możliwości naszego pieca.

Podsumowując – oprócz odpowiednio dobranej instalacji grzewczej i ustawienia jej parametrów, należy dobrać również właściwy materiał wykończeniowy – ceramiczny, kamienny lub też wykonany z surowca o mniejszej przepuszczalności cieplnej jak drewno. Pamiętajmy, że musi być ono odpowiednio dopasowane przez producenta i kupujmy jedynie takie panele i deski, które spełniają normy i nie będą ulegały z czasem temperaturze i się wypaczały.

Już teraz zamów u nas bezpłatną wycenę podłogówki, a w międzyczasie czytaj pozostałe materiały z bloga: innowacyjny projekt domu, listwa do ogrzewania podłogowego, ogrzewanie ścienne.