Ogrzewanie podłogowe kalkulator

Ogrzewanie podłogowe na gaz Szczecin

ogrzewanie podłogowe na gaz

Ogrzewanie podłogowe gazem to jeden z coraz bardziej liczących się systemów grzewczych w Polsce. Wprawdzie wysokie ceny gazu nie zachęcają do podejmowania się inwestycji w drogie kotły gazowe, jednak dofinansowania z budżetu państwa oraz pieniądze unijne przekonują sporą część inwestorów. Co ich jednak czeka gdy okres ochronny się skończy? Gaz to drogi surowiec, którego w Polsce nie ma w dużych ilościach, jesteśmy więc uzależnieni praktycznie w pełni od jego dostaw z zagranicy- a ceny dyktowane wielką polityką bywają bardzo różne i bardzo szybko potrafią się zmieniać. Inwestycja w gazowe ogrzewanie podłogowe jest więc swoista loterią, póki co popularną, gdyż dopłaty gwarantują prawie zupełny zwrot kosztów ponoszonych na wymianę pieca. Tu jednak należy zwrócić uwagę, że nie ma możliwości zachowania starego typu ogrzewania, np. na drewno, które w razie problemów przejąłby funkcje ogrzewania z pieca gazowego.

ogrzewanie podłogowe na gaz szczecin

ogrzewanie podłogowe na gaz szczecin

Ogrzewanie podłogowe na gaz

Ogrzewanie podłogowe na gaz ma oczywiście pewne przewagi nad ogrzewaniem klasycznym, także współpracującym z siecią gazową, jak choćby fakt, iż pracuje na niższych temperaturach. Możliwość ogrzewania wody do temperatury niższej niż byłoby to w tradycyjnych systemach grzewczych, sprawia, iż koszty ponoszone na zakup gazu są mniejsze.

Zalety podłogówki na gaz

Ogrzewanie podłogowe na gaz jest zachwalane głównie z uwagi na jego ekologiczność i łatwość w utrzymaniu. I tutaj, faktycznie drugi z argumentów jest jak najbardziej zasadny, gdyż podłogówka na gaz nie generuje dużych nakładów czasowych. Przy odpowiednim zaprogramowaniu do pieca gazowego możemy zaglądać naprawdę sporadycznie i to tylko na kilka minut. Druga z najczęściej przytaczanych zalet- ekologiczność już jednak tak oczywista nie jest. Podłogówka gazowa faktycznie nie emituje szkodliwych pyłów cz substancji smolistych do atmosfery, jednak zużywa gaz, który jest surowcem nieodnawialnym, co nie jest działaniem, który możemy choć w części określić jako ekologiczne.