Ogrzewanie podłogowe kalkulator

Ogrzewanie podłogowe czy grzejniki

Na etapie projektowania domu i planowania wszystkich szczegółów, musisz szczególnie zastanowić się nad organizacją systemu grzewczego. Jest to aspekt, który wpłynie na komfort życia wszystkich mieszkańców. Warto więc poświęcić mu nieco więcej uwagi, aby został stworzony w sposób przemyślany i odpowiedzialny – zgodnie z potrzebami domowników i specyfikacją budynku. Przy budowie lub remoncie domu zawsze prędzej czy później pojawi się pytanie – ogrzewanie podłogowe czy grzejniki?

podgrzewana podłoga szczecin

podgrzewana podłoga szczecin

Zalety ogrzewania podłogowego

Dla wielu inwestorów i osób prywatnych odpowiedź jest prosta i jednoznacznie wskazuje na podłogówkę. Nie jest to jednak prosta decyzja w każdym przypadku. Rozważając pomiędzy ogrzewaniem podłogowym a grzejnikami, musisz przede wszystkim uwzględnić typ ogrzewania w twoim domu. Pompy ciepła lub kotły kondensacyjne najlepiej funkcjonują w połączeniu z podłogówką. Jest to rozwiązanie niskotemperaturowe, które doskonale wykorzysta potencjał takich urządzeń grzewczych.

A co będzie lepsze z kotłami na paliwa stałe – ogrzewanie podłogowe czy grzejniki? Ten typ urządzeń działa bardziej efektywnie podgrzewając wodę do wysokich temperatur. A więc lepiej sprawdzą się do zasilania grzejników niż podłogówki. Są to jednak ogólne wytyczne. Ostatecznie każdy rodzaj urządzeń da się dostosować do obu instalacji grzewczych.

Podłogówka i grzejniki

Wiesz już, co wolisz – ogrzewanie podłogowe czy grzejniki? Nie zawsze musisz wybierać. Da się też połączyć oba te rozwiązania w jednym budynku. Wymaga to jednak większej ilości pracy i przemyślanej (bardziej kosztownej) organizacji. Ogólnie rzecz biorąc, podłogówka jest bardziej polecana. Daje znacznie większy komfort użytkowania i zapewnia wygodne, równomierne rozłożenie temperatury w pomieszczeniach.

Planujesz montaż ogrzewania podłogowego? Napisz do nas, a otrzymasz darmową, niezobowiązującą wycenę!