Ogrzewanie podłogowe kalkulator

Ogrzewanie podłogowe czy grzejniki – co wybrać?

ogrzewanie-podlogowe-czy-grzejniki

Podczas remontu lub budowy domu stajemy przed wyborem ogrzewania. Co warto wybrać: ogrzewanie podłogowe czy grzejniki? Które z tych, zapewni nam większy komfort? Na którym można więcej zaoszczędzić?

Czy ogrzewanie podłogowe jest tańsze od kaloryferów?

systemy ogrzewania podłogowego sanderInstalacja grzejników z początku może wydawać się tańsza. Do ogrzewania podłogowego potrzeba więcej wysiłku i czasu, przez co samo zainstalowanie będzie droższe. Jednak jeśli popatrzymy z dłuższej perspektywy, montaż podłogówek pod względem ceny będzie dużo lepszym wyborem. Eksploatacja instalacji podłogowej jest dużo tańsza niż w przypadku grzejników. Dodatkowo możemy obniżyć temperaturę o 2°C i nadal odczuwać ten sam komfort cieplny co dodatkowo obniża koszty rachunków. Po jakimś czasie można będzie zauważyć, że dzięki zainwestowaniu w ogrzewanie podłogowe mamy w kieszeni kilka tysięcy złotych.

Podłogówki: czy zapewniają większy komfort?

Przez ocieplanie grzejnikami powietrze jest bardziej suche, przez co zbiera się więcej kurzu. Dla osób z alergią nie będzie to dobre rozwiązanie. Dzięki ogrzewaniu podłogowemu powietrze będzie wilgotniejsze, a więc zapewni to większy komfort oddychania. Jest to również naturalne dla człowieka ocieplenie — cieplej w okolicach nóg, zimniej w okolicach głowy. Dzięki temu również możemy przyjemnie chodzić boso po ciepłej podłodze. Warto również wspomnieć o równomiernym ogrzewaniu całego domu. W odróżnieniu grzejniki generują ciepło tylko w ich otoczeniu, więc będąc z dala od grzejników, możemy przez dłuższy czas odczuwać zimno.

Ogrzewanie podłogowe a grzejniki – wystrój

Grzejniki sprawiają, że w pokojach jest mniej miejsca i wyglądają one nieestetycznie. W odróżnieniu niewidoczna instalacja podłogowa zapewni więcej przestrzeni w domu. Brak kaloryferów dodatkowo sprawi, że pokoje będą wyglądały nowocześniej.

Ogrzewanie podłogowe, więc w porównaniu do grzejników, jest lepszym wyborem jeśli chodzi nie tylko o zaoszczędzenie pieniędzy, ale również o atrakcyjność i komfort cieplny domu.