Ogrzewanie podłogowe kalkulator

Ogrzewanie domu gazem

ogrzewanie domu gazem

Ogrzewanie domu gazem to kwestia sporna dla wielu użytkowników nie tylko systemów ogrzewania ale i samych użytkowników sytemu ogrzewania podłogowego. Przede wszystkim przez przeciwników tego typu rozwiązań podnoszony jest koszt ogrzewania gazem. Paliwo jakim jest gaz jest stosunkowo drogie, zwłaszcza jeśli porównamy je z kosztem zakupu surowca jakim jest węgiel czy drewno. Opłacalność ogrzewania gazowego jest stosunkowo niewielka, ale z całą pewnością niektóre rozwiązania instalacyjne są w stanie w pewnym stopniu ją polepszyć. Przykładem na takie rozwiązanie może być ogrzewanie podłogowe, które pozwala na znaczne ograniczenie kosztów eksploatacji systemu bez względu na to jaki rodzaj kotła cieplnego zostanie zastosowany.

ogrzewanie domu gazem

ogrzewanie domu gazem

Zalety ogrzewania domu gazem

Na taki argument zwolennicy podnoszący zalety jakie daje ogrzewanie domu gazem, wytaczają ciężkie działa w postaci ekologiczności. Ciepło jakie wytwarza się w momencie wykorzystania energii gazowej jest pozbawione efektów ubocznych w postaci niepożądanych gazów, pyłów i dymów szkodliwych dla atmosfery i powiększających smog. Jednocześnie zestawia się to z opalaniem węglem czy drewnem, które owe pyły produkują.

Ogrzewanie domu gazem

Zapomina się jednak powszechnie dodać, że najnowsze piece na drewno i węgiel oferują tzw. spalanie górne, w którym do atmosfery nie przedostają się żadne niepożądane związki. Powszechnie zapomina się także o tym, że gaz stanowi surowiec nieodnawialny, a więc wykorzystywanie go do ogrzewania w momencie gdy na naszej planecie, jego zasoby nie będą mogły być odnowione w racjonalnym okresie nawet kilkudziesięciu pokoleń jest tak mało ekologiczne, jak tylko się da. Co jest więc bardziej ekologiczne niż ogrzewanie gazowe? Czym ogrzewać dom aby nie szkodzić środowisku? Na pytanie to obecnie można odpowiedzieć, iż to właśnie drewno pochodzące z racjonalnie prowadzonych upraw, dbających o odpowiednie odnawianie zalesień, jest najbardziej ekologicznym źródłem energii cieplnej.