Montaż ogrzewania podłogowego
Na pewno już nieraz słyszałeś opinie, że ogrzewanie podłogowe jest bardzo korzystne dla człowieka i cieszy się co raz większym zainteresowaniem. Wiele osób stoi przed wyborem rodzaju ogrzewania w domu. Słyszą oni o wielu zaletach podłogówek. Z drugiej strony mogą obawiać się kosztów samej inwestycji oraz czy montaż systemu ogrzewania podłogowego będzie skuteczny w przypadku ich mieszkania.
Rodzaje podłogówki
Stojąc przed wyborem ogrzewania podłogowego można wybrać z jego dwóch rodzajów. Mokrego systemu grzewczego, stosowanego w budynkach nowych, dopiero powstających, ponieważ montaż tego typu ogrzewania podłogowego trzeba zaplanować już w fazie projektowania naszego domu. Ta podłogówka doskonale współpracuje też z ekologicznymi urządzeniami wspomagającymi nasze domy takimi jak pompy ciepła czy kolektory słoneczne.
Drugim typem jest ogrzewanie podłogowe w systemie suchym. Jest ono możliwe do instalacji w starszych budynkach, gdzie nie ma potrzeby ingerencji w wylewki naszych podłóg. Doskonale nadaje się również na piętro, ponieważ nie obciąża stropów w takim stopniu jak betonowa wylewka podłogówki w systemie mokrym.
Często spotykaną sytuacją jest, że ogrzewanie podłogowe montowane jest jako to, które za zadanie ma wspomóc nasze centralne ogrzewanie w niektórych pomieszczeniach. Jeśli nie chcemy mieć podłogówki na całej powierzchni domu, zawsze możemy zamontować ogrzewanie podłogowe w salonie lub łazience.
Zalety ogrzewania podłogowego
Do zalet ogrzewania podłogowego należą na pewno komfort cieplny jaki ono zapewnia. W podłogówce naszym grzejnikiem staje się cała podłoga, a niższa temperatura grzewcza pozwala zaoszczędzić w wydatkach na energię. Taki sposób ogrzewania powoduje też mniejszą cyrkulację powietrza czyli mniej unoszenia kurzu i pyłków. Sam żywotność instalacji ogrzewania podłogowego jest bardzo długa, oczywiście o ile montaż został przeprowadzony prawidłowo, a samo eksploatowanie podłogówki jest wykonywane poprawnie.