Ogrzewanie podłogowe kalkulator

Montaż ogrzewania podłogowego Szczecin

montaż ogrzewania podłogowego

Montaż ogrzewania podłogowego dla wielu inwestorów może okazać się świetnym rozwiązaniem umożliwiającym znaczne ograniczenie kosztów eksploatacji systemu grzewczego. Montaż podłogówki pozwala uzyskać instalacje, która działa na dużo niższych temperaturach niż tradycyjne centralne ogrzewanie. Instalacja podłogówki obniża poprzez to koszty ogrzewania w sezonie jesienno-zimowym. Niestety obniżka kosztów eksploatacyjnych to nie wszystko co wiąże się z montażem podłogówki.

montaż ogrzewania podłogowego szczecin

montaż ogrzewania podłogowego szczecin

Montaż ogrzewania podłogowego jest związany ze sporymi kosztami zakupu instalacji. Zarówno zakup potrzebnych materiałów do podłogówki wodnej, jak i zakup instalacji elektrycznej jest wysoki. Koszty instalacji to nie tylko zakup samej instalacji- rur czy mat grzewczych, ale także materiałów izolacyjnych czy wylewki jastrychowej. Także koszty zatrudnienia ekipy montażowej wliczają się w wysokie stawki podłogówki. Oczywiście ceny montażu w poszczególnych rejonach będą się różnić, czasem nawet bardzo znacząco, na co fundamentalny wpływ ma koszt wynajmu ekipy montażowej.

To, jak zamontować podłogówkę, także jest kwestią sporną. Niektórzy inwestorzy rozważają samodzielne przeprowadzenie montażu instalacji, co pozwala znacznie zredukować koszty. Montaż podłogówki może być przeprowadzony samodzielnie, jednak poleca się skorzystanie z pomocy doświadczonego fachowca, przynajmniej w kwestii sporządzenia rzetelnego planu podłogówki.

Montaż ogrzewania podłogowego Szczecin

To, komu zlecić montaż podłogówki, czy skorzystać z pomocy fachowców czy też zdecydować się na samodzielne wykonanie zależy od możliwości inwestora, zarówno umiejętności, jak i posiadanych środków finansowych.

Jeśli rozważasz instalację ogrzewania podłogowego w swoim domu lub mieszkaniu w Szczecinie, to skontaktuj się z nami! Nasi fachowcy przygotują dla Ciebie darmową wycenę!