Ogrzewanie podłogowe kalkulator

Listwa do ogrzewania podłogowego

Listwa do ogrzewania podłogowego

Bezprzewodowe i zwykłe listwy do podłogówki

Urządzenia sterujące ogrzewaniem podłogowym bardzo przydatne w każdej inteligentnej instalacji nowoczesnych domów i mieszkań, to listwy do podłogówki. Na polskim rynku instalacyjnym istnieje szereg dostępnych modeli różnych cenach i o wielu funkcjach. Poniższy materiał oprzemy o przykładowym produkcie, jakim jest bezprzewodowa centralna listwa sterująca marki Menred o numerze katalogowym E8.583RF.

Inteligentna podłogówka dzięki bezprzewodowej listwie sterującej

Listwa centralna ogrzewania podłogowego

Listwa centralna ogrzewania podłogowego

Sterowanie podłogówką jest ułatwione poprzez montaż centralnej listwy połączeniowej, która służy w wpięcia pokojowych termostatów oraz elektrotermicznych siłowników. Dzięki temu ułatwiona jest znacznie tez instalacja samych przewodów elektrycznych, a także ich lokalizacja. Kolejnymi funkcjami, którymi może pochwalić się omawiana to posiadanie wyjść bezpotencjałowego oraz przekaźnikowego dla kotłów oraz pomp ciepła, dzięki czemu sprawne funkcjonowanie instalacji ogrzewania podłogowego jest jeszcze bardziej możliwe.

Maksymalna liczba termostatów, które można podpiąć pod to urządzenie sterujące ogrzewaniem podłogowym wynosi 8, z kolei maksymalna liczba siłowników to 32. Częstotliwość, w jakiej operuje bezprzewodowa komunikacja listwy to 433 Mhz. Transmisja sygnału listwy sięga do około 200 m przy pustej przestrzeni. Zaleca się, by temperatura otoczenia listwy nie przekraczała zakresu od -5 st. C do około 50 st. C. Ochronna obudowa listwy wykonana jest według standardów ochrony IP20.


Jeśli chcesz nabyć wyżej omawianą listwę sterującą rozdzielaczem ogrzewania podłogowego lub nabyć którykolwiek inny element całej instalacji grzewczej w inteligentnym domu czy mieszkaniu (łączeni z kompletnym systemem podłogówki wraz z instalacją lub bez niej do samodzielnego montażu), skontaktuj się z naszym biurem. Polecamy również lekturę pozostałych wpisów na blogu: ogrzewanie ścienne, automatyczne sterowanie domem.