Ładowarki do aut elektrycznych Szczecin
Spośród wielu źródeł dostajemy dane na temat aut elektrycznych, ich zdolnościach, prędkości ładowania oraz zasięgach. O ile w wypadku aut spalinowych prawdopodobnie nierzadko zadawane pytania dotyczą spalania lub przyspieszenia, o tyle w wypadku samochodów elektrycznych myślimy zwykle o zasięgu i szybkości ładowania. Oba te parametry podlegają zarówno normom, jak również ograniczeniom.
Ładowarki do aut elektrycznych
Przy zastosowaniu ładowarki naściennej z zabezpieczeniem ładowanie w własnym domu jest wygodne, pewnie oraz zupełnie błyskawiczne. Na rynku pojawiają się również sprawne systemy ładowania oraz zarządzania energią, jakie energię zgromadzoną w pojeździe mogą dać do sieci domowej np. by ogrzać wodę w czajniku czy zrobić pranie. To pozwoli na zachowanie trwałości sieci. Z czasem mają zaistnieć także systemy premiowania kierowców za oddawanie prądu do sieci. Wówczas każdy właściciel samochodu elektrycznego będzie też dynamicznym uczestnikiem sektora energetycznego.
Ładowarka przenośna – do pewnego ładowania z zastosowaniem standardowych gniazd ściennych
Jeżeli zależy ci na odpowiednim ładowaniu samochodu, przemyśl zakup przenośnej ładowarki. Jest to ładowarka rodzaju 2 czy ze złączem 230 V zapewniająca ładowanie za pośrednictwem standardowych gniazd ściennych, jakie nie są dopasowane do obciążenia połączonego z ładowaniem pojazdu. Można dopasować mechanizm ładowania do nasilenia 10, 13 czy 16 Natomiast w zależności od typu bezpiecznika w gnieździe, tak żeby można było pewnie naładować pojazd.
Ile kosztuje ładowanie samochodu elektrycznego?
Wszystko zależy od opłat za prąd w określonym punkcie oraz pojemności ogniw, jeżeli chcemy wypełnić je w pełni. Jeżeli przyjmiemy, iż przeciętna opłata za ładowanie z gniazda domowego kosztuje w granicach 50 groszy za 1 kWh, natomiast kompaktowe auto elektryczne wykorzystuje ok. 15 kWh na 100 km, to wydatek przejechania tego odcinka będzie kosztował ok. 7,5 zł (we współzależności od taryfy operatora).