Ogrzewanie podłogowe kalkulator

Kotły grzewcze Viessmann Szczecin

kotły viessmann

Czy wybór kotła grzewczego to trudna sprawa? Dla wielu z nas niestety tak. Nie znaczy to, że nie możemy sami go dokonać, trzeba tylko wiedzieć o kilku niezmiernie ważnych kwestiach. Przede wszystkim kotły Viessmann dzielą się na zwyczajne urządzenia CO, a także pozwalające na równoczesne podgrzewanie wody w kaloryferach oraz tej w kranach. Występują również w wersji z zamkniętą i otwartą komorą spalania, a dodatkowo mogą być kotłami kondensacyjnymi. Sprawdźmy co oznaczają te pojęcia i jaki kocioł wybrać.

Kotły grzewcze Viessmann

kocioł gazowy viessmann kondensacyjnyKocioł centralnego ogrzewania (CO) to urządzenie, które ma za zadanie jedynie ogrzewać nasz dom czy mieszkanie. Ogrzewa ono wodę w kaloryferach, które następnie oddają ciepło do pomieszczeń. Jeżeli dodatkowo chcemy, by urządzenie odpowiadało za przygotowanie wody do kranów (CWU – ciepła woda użytkowa), to warto zdecydować się na dwufunkcyjne kotły grzewcze Viessmann. Dzięki temu nie będziemy musieli dodatkowo montować bojlera lub specjalnego kotła, który miałby zajmować się tylko powyższym.

Gazowe kotły kondensacyjne

Wybór pomiędzy wersją z otwartą i zamkniętą komorą spalania nastręcza największych wątpliwości. Kotły gazowe Viessmann mogą występować w obydwu tych wersjach. Pierwsza pobiera powietrze do spalania bezpośrednio z pomieszczenia. Druga robi to specjalnym przewodem, doprowadzonym z zewnątrz budynku. Jest to rozwiązanie bezpieczniejsze i przede wszystkim bardziej ekonomiczne, ponieważ do środka nie musi być zaciągane zimne powietrze z zewnątrz. Warto tutaj również wspomnieć, że istnieją urządzenia takie jak kotły kondensacyjne. Oprócz posiadania zamkniętej komory, mają również dodatkowy wymiennik ciepła, którego zadaniem jest maksymalne odzyskanie energii ze spalin. Dzięki temu sprawność urządzenia znacznie rośnie. W dobie bardzo drogiego gazu ma to niebagatelne znaczenie, ponieważ pozwala sporo zaoszczędzić.