Ogrzewanie podłogowe kalkulator

Jakie ogrzewanie podłogowe wybrać?

jakie ogrzewanie podłogowe wybrać

Wielu producentów deklaruje, że instalacja ogrzewania podłogowego to jedna z najlepszych opcji na ogrzewanie domu. Niestety nie zawsze tak bywa. Zanim podejmiemy decyzje o ogrzewaniu warto zapoznać się z kilkoma wskazówkami.

Tradycyjne ogrzewanie kaloryferami czy ogrzewanie podłogowe?

Ogrzewanie podłogowe Szczecin

Ogrzewanie podłogowe Szczecin

Na to pytanie nie ma jednej odpowiedzi. To co sprawdza się u innych może być nieodpowiednie dla naszego domu. Ogrzewanie kaloryferami znacznie różni się od ogrzewania podłogowego. Domowa instalacja ogrzewania podłogowego jest bardzo dyskretna. Przewody tego typu instalacji są wręcz niewidoczne. W przeciwieństwie do ogromnego, białego grzejnika. Należy dodać, że podłogówka w domu równomiernie nagrzewa pomieszczenia. W przeciwieństwie do ogrzewania kaloryferowymi, które ogrzewają wyłącznie tam, gdzie znajdują się grzejnik. Wnętrza nagrzewane instalacją podłogową zapewniają nam odpowiednią temper

aturę. Przebywając w pomieszczeniach nigdy nie będzie nam gorąco, ani za zimno. Każda podłogówka w domu osiąga taką samą temperaturę jak ludzkie ciało. Natomiast grzejnik zawsze nagrzewa się nie równomiernie. Jego temperatura waha się w zależności od temperatury na piecu lub innym urządzeniu grzewczym.

Na rynku istnieje kilka rodzajów ogrzewania podłogowego. Tylko jakie ogrzewanie podłogowe wybrać? Pośród wielu instalacji możemy zdecydować się na różne rodzaje ogrzewania – od ogrzewania podłogowego wodnego aż po powietrzne. Szczególnym zainteresowaniem cieszy się ogrzewanie elektryczne. Należy jednak wspomnieć, o innych rodzajach ogrzewania. Nowoczesne ogrzewanie podłogowe wodne to dość innowacyjne rozwiązanie. Pozwoli na wykorzystanie przeróżnych źródeł ciepła. Instalacje wodną możesz ogrzewać kolektorami słonecznymi, pompami ciepła oraz gazem.

W zależności od rodzaju instalacji warto postawić na ogrzewanie podłogowe i cieszyć się ciepłem domowej instalacji.

Zobacz również: automatyczne sterowanie domem, ogrzewanie ścienne.