Ogrzewanie podłogowe kalkulator

Instalacja podłogowa Szczecin

instalacja podłogowa

Idealna instalacja podłogowa, czy istnieje? Jakie ogrzewanie podłogowe wybrać, żeby było dobrze? Wszystko zależy od tego, czego tak naprawdę potrzebujesz i na czym zależy ci najbardziej. Poszczególne rodzaje ogrzewania podłogowego zapewniają szereg korzyści, które są wspólne dla wszystkich systemów grzewczych podłogowych. Mówimy tutaj o takich pozytywach jak np. utrzymanie naturalnego poziomu wilgotności, uzyskiwanie zdrowego komfortu cieplnego czy ograniczanie zjawiska konwekcji ciepła. Typy instalacji podłogowych mogą mieć jednak także zupełnie odrębne właściwości, których nie będzie miał inny rodzaj ogrzewania płaszczyznowego, podłogowego.

instalacja podłogowa szczecin

instalacja podłogowa szczecin

Rodzaje ogrzewania podłogowego

Instalacja podłogowa elektryczna pozwoli nam na montaż grzejników podłogowych w budynkach starego typu, a nawet w starszych mieszkaniach. Obniżone nośności stropów nie będą w tym przypadku żadnym problemem. Także niskie sufity i brak możliwości podniesienia podłogi nie będą w stanie nas ograniczać. Dodatkowo cały remont powinien przebiegać bardzo szybko i sprawnie. Maty grzewcze są łatwe w montażu i zapewniają ograniczenie do minimum nieprzyjemności związanych z remontem. Jest tu jednak także duże ale, gdyż ogrzewanie podłogowe elektryczne jest jednym z najdroższych systemów grzewczych, gdyż wykorzystuje kosztowną energię elektryczną.

Alternatywą, dla osób którym zależy na ekonomiczności jest instalacja podłogowa wodna. Ogrzewanie podłogowe w tym typie pozwala na łączenie instalacji grzewczej z kotłem np. na paliwo stałe, takie jak drewno czy węgiel. Jeśli dorzucimy do tego jedną z istotniejszych korzyści podłogówki, czyli pracę na niskich temperaturach, otrzymujemy bardzo wydajne i tanie ogrzewanie w całym sezonie grzewczym. Warto zauważyć, że również skorzystanie z pieca gazowego i połączenie go z podłogówką wpłynie na obniżenie naszych rachunków i jednocześnie nie pozbawi nas to komfortu ogrzewania bezobsługowego.

Instalacja podłogowa Szczecin

Planujesz instalację ogrzewania podłogowego w swoim domu lub mieszkaniu? Chcesz wiedzieć ile będzie Cię to kosztować? Skontaktuj się z nami, a otrzymasz darmową wycenę ogrzewania podłogowego! Nie zwlekaj i napisz do nas już teraz!