Ogrzewanie podłogowe kalkulator

Innowacyjny projekt domu

Innowacyjny projekt domu

Ponieważ nasze tempo życia cały czas rośnie to każdy myśli o tym by podnieść swój komfort życia. Jest dobry pomysł szczególnie jeśli również tym samym zadbamy o bezpieczeństwo naszych bliskich. Możemy to uczynić w naszym mieszkaniu niemal z każdym urządzeniem; dzięki czujnikom, detektorom itp. możemy sterować większością sprzętów niemal na skinienie palcem. By jednak tak było warto już ten pomysł zawrzeć w innowacyjnym projekcie naszego domu czy też mieszkania. Warto o tym pomyśleć wcześniej tak by gdy już nasze wymarzone mieszkanie zostanie wybudowane i umeblowane będziemy mogli wrócić do domu z pracy czy dłuższego wyjazdu, a w nim będzie już ciepło i przytulnie.

Warto jednak podkreślić, że innowacyjny projekt domu łatwiej jest zrealizować jeśli nasz dom dopiero powstaje, ponieważ wtedy można spokojnie zaplanować gdzie będą stały poszczególne sprzęty, gdzie będą gniazdka i włączniki i w tych miejscach zostanie rozłożona dodatkowa instalacja elektryczna w postaci ośmiożyłowej skrętki komputerowej odpowiedzialnej za sterowaniem naszymi urządzeniami.

Sterowanie urządzeniami w domu z innowacyjnym projektem

Taj jak zostało napisane wcześniej obecnie możemy sterować w innowacyjnym domu niemal większością urządzeń, poniżej zostaną podane niektóre przykłady jak będziemy mogli sterować instalacjami i urządzeniami w naszym domu:

  • Innowacyjny projekt domu Szczecin

    Innowacyjny projekt domu Szczecin

    urządzenia video i audio – ulubioną muzykę, program czy film będziemy mogli słuchać czy obejrzeć w każdym pokoju, a muzyka wręcz będzie chodzić za nami po całym mieszkaniu. Podobnie będziemy mogli sterować nagłośnieniem oraz wybierać programy telewizyjne.

  • oświetlenie – dzięki sieci czujników oświetlenie będzie uruchamiało się tam gdzie będziemy przebywać.
  • rolety – przy odpowiednich ustawieniach rolety będą samoczynnie opuszczały się i podnosiły zależnie od natężenia oświetlenia słonecznego, a po za tym będziemy mogli je programować tak by same podnosiły się na przykład o 7.00 rano i opuszczały o 22.00. Będziemy mogli te ustawienia dostosować tez oddzielnie do różnych pomieszczeń.
  • alarm oraz monitoring – będziemy mogli na bieżąco sprawdzić nawet spoza domu czy nie zostawiliśmy otwartych drzwi czy okna, a alarm sam powiadomi nas i odpowiednie służby o nieproszonych gościach w naszym mieszkaniu.
  • klimatyzacja i wentylacja – jak przystało na innowacyjne mieszkanie, dzięki pomiarom wilgotności i temperatury w domu system sam będzie uruchamiał klimatyzację tak by panowały cały czas komfortowe warunki.
  • centralne ogrzewanie i stacja pogodowa – w razie naszego powrotu system zadba o odpowiednie dogrzanie pomieszczeń. Będziemy mogli też ustawiać różne opcje ogrzewania w zależności czy będziemy w domu czy nie. Ważną role będzie tu odgrywać automatyka podłączona do ekonomicznej podłogówki, która dopasuje temperaturę zgodnie z wymogami domowników o każdej porze, w każdym pomieszczaniu. Przy okazji też dzięki stacji pogodowej dowiemy się jaka jest prognozowana pogoda na najbliższe dni tak by wszystko odpowiednio przygotować.

Jak widać w powyższych punktach innowacyjny projekt domu niesie ze sobą nie tylko komfort i wygodę, ale dba również o nasze bezpieczeństwo, a przecież ono jest niemal bezcenne.


Już teraz możesz skontaktować się z nami, by dowiedzieć się więcej o oferowanej przez nas instalacji systemu zarządzającego ogrzewaniem podłogowym w inteligentnych i innowacyjnych domach lub mieszkaniach – w taki sposób, by właściciele wydawali mniej na ogrzewanie. Oferujemy system podłogówki w cenie tradycyjnych kaloryferów, a także dodatkowo również bezpłatną wycenę. Nie zwlekaj i sięgnij po telefon lub napisz maila.

Inne tematy, które mogą Cię zainteresować: listwa do ogrzewania podłogowego, automatyczne sterowanie domem.