Ogrzewanie podłogowe kalkulator

Elektryczna podłogówka

elektryczna podłogówka

Ogrzewanie podłogowe to odrobina luksusu we współczesnym, praktycznym świecie. Jednocześnie skorzystanie z tego luksusu wcale nie musi okazać się rujnujące dla naszego portfela. Wbrew powszechnej opinii zakładającej, że korzystanie z energii elektrycznej w celu ogrzania domu czy mieszkania może być horrendalnie drogie, ogrzewanie podłogowe generuje tylko nieznacznie wyższe rachunki za prąd, niż przy jego normalnym zużyciu. Jak to się dzieje?

Elektryczna podłogówka

Przede wszystkim elektryczna podłogówka pracuje na dużo niższych temperaturach niż normalne systemy grzewcze. Podobnie jak podłogowe ogrzewanie wodne, ogrzewanie elektryczne pracuje bardzo duża powierzchnią. Dane pomieszczenie grzeje nie tylko mały grzejnik ścienny, ale cała możliwa powierzchnia podłogi. Aby móc swobodnie po niej chodzić ogrzewanie nie przekracza 18 stopni, a w zdecydowanej większości przypadków oscyluje około 16 stopni. Są to temperatury które wystarczają w zupełności do ogrzania pomieszczeń w sezonie jesienno-zimowym.

elektryczna podłogówkaZalety elektrycznej podłogówki

Jednocześnie elektryczna podłogówka nie ma bezwładności cieplnej, które to zjawisko jest istotną wadą ogrzewania podłogowego wodnego. Przy ogrzewaniu elektrycznym jesteśmy w stanie bardzo szybko zmienić ustawienia temperatury na sterowniku i praktycznie jednocześnie uzyskać pożądaną temperaturę w pomieszczeniu. Takie szybkie tempo przy ogrzewaniu wodnym jest niemożliwe. Dzięki temu możemy reagować bezpośrednio na zmianę temperatury na zewnątrz i przy ciepłym popołudniu, szybko zredukować poziom ogrzewania. Jednocześnie system elektrycznej podłogówki, podłączony do systemów smart home pozwala nam na zdalne sterowanie jego pracą i włączanie i wyłączanie systemu, w zależności od potrzeb.

Elektryczna podłogówka daje nam również możliwość korzystania z zalet ogrzewania podłogowego w budynkach, które jeszcze niedawno były skazane na ogrzewanie klasyczne, oparte o grzejniki ścienne. Bez problemów skorzystamy wiec z ogrzewania podłogowego elektrycznego w budynkach starego typu oraz w mieszkaniach znajdujących się w starym budownictwie. Elektryczna podłogówka nie wymaga zamontowania grubej wylewki jastrychowej, sama instalacja wazy bardzo niewiele, nie ma wiec praktycznie żadnych ograniczeń, typu konieczność dopasowania się pod nośność stropów.