Dopłata na fotowoltaikę Szczecin
Odnawialne źródła energii cieszą się ostatnio coraz większą popularnością – i słusznie! Sprawiają, że do atmosfery emitowana jest mniejsza ilość gazów cieplarnianych, a z ziemi wydobywa się mniej paliwa kopalnianego. Wszystkie te zmiany są na lepsze. Co więcej, pozwalają prywatnym domostwom zaoszczędzić duże ilości pieniędzy w skali roku. Jak kupić i zainstalować panele słoneczne, gdy niezupełnie Cię na nie stać? Pomocna może okazać się dopłata na fotowoltaikę.
Dopłata na fotowoltaikę
W Polsce funkcjonują specjalne programy rozszerzające zasięg ekologicznej energii elektrycznej. Należą do nich np. Mój Prąd, Czyste Powietrze, pożyczki na termomodernizację i fotowoltaikę lub możliwość odliczenia tego typu instalacji od rocznych dochodów domostwa. Dopłata na fotowoltaikę ma na celu umożliwić montaż odnawialnego źródła energii w każdym domu. Warunkiem do otrzymania dotacji jest niski przychód domostwa i akt własności budynku. O dopłatę na fotowoltaikę może ubiegać się właściwie każdy.
Zasady programu dopłat
Dopłata na fotowoltaikę dotyczy właścicieli mikroinstalacji o mocy maksymalnie do 10 kWp. Ważne, żeby projekt instalacji został całkowicie zakończony zanim złożysz wniosek o dotację. Wszystkie poniesione przez Ciebie koszty, które nie zostały pokryte dopłatą na fotowoltaikę możesz natomiast odliczyć od podatku. Możesz jednocześnie korzystać z różnych form wsparcia – upewnij się jednak, czy w Twoim mieście jest taka możliwość.
Dopłata na fotowoltaikę pomogła już setkom Polaków w przerzuceniu się na czystsze źródło energii. Program Czyste Powietrze oferuje wsparcie w dwóch formach – bezzwrotna dopłata na fotowoltaikę oraz dotacja na częściową spłatę kredytu bankowego. Ten program nie obejmuje jednak nowobudowanych domów. Możesz z niego skorzystać jedynie, jeżeli odnawiasz swój stary budynek mieszkalny.
Zainteresowany? Skontaktuj się z nami!