Ogrzewanie podłogowe kalkulator

Automatyczne sterowanie domem

Automatyczne sterowanie domem

Chciałbyś sprawnie sterować ogrzewaniem domu?

Wystarczy postawić na systemy automatyki do domów inteligentnych, które pozwalają na dość sprawne i intuicyjne kontrolowanie temperaturą całego budynku, a także poszczególnych pomieszczeń.

Automatyka ogrzewania budynku

Automatyczne sterowanie domem Szczecin

Automatyczne sterowanie domem Szczecin

Wszystkie osoby pragnące ujarzmić temperaturę domu w sposób zdalny inwestują w automatyczne sterowanie. Inteligentne systemy w nowoczesnych budynkach obejmują wszelkie udogodnienia zwiększające komfort użytkowania pomieszczeń. Jednym z takich systemów jest automatyka trzymająca ciepło pod kontrolą. Można ją wykorzystywać bezpośrednio w domostwie, ale także „zaocznie” poprzez aplikację na smartfona oraz oprogramowanie na komputer.

Tego typu omawiane instalacje sterujące domem pozwalają na ustawienie wyszczególnionych stref w domu czy mieszkaniu, w których panować może różna temperatura również w poszczególnych porach dnia – wszystko w dopasowaniu do wygórowanych wymagań użytkowników. Co więcej, system inteligentnego zarządzania ogrzewaniem współpracować będzie sprawnie z dowolnym źródłem ciepła. Nie ma również ograniczeń ze względu na to czy w mieszkaniu lub domu zainstalowane jest tradycyjny system ogrzewania kaloryferowego (konwekcyjnego) czy też ogrzewanie płaszczyznowe (jak na przykład podłogówka).

Kiedy najbardziej przydaje się inteligentne zarządzanie ciepłem?

Opinie naszych klientów są jednoznaczne. Najczęściej i najbardziej skutecznie wykorzystują oni inteligentne zarządzanie ciepłem wtedy, kiedy wracają wcześniej niż zazwyczaj do domu i chcą, by panowała w nim temperatura odpowiednia do przyjaznego przyjęcia domownika, a nie nieprzyjemny chłód. Ogrzewanie zostaje odpowiednio wcześnie uruchomione w sposób zdalny, a my po wejściu do domu nie musimy się martwić, by wyregulować wszelkie ustawienia.

Podobna sytuacja ma miejsce wtedy, kiedy znajomi niespodziewanie nas odwiedzą lub też wtedy, kiedy pragniemy, by z rana w łazience panowała odpowiednia temperatura. Kolejnym przykładem jest sytuacja, gdy w bardzo szybkim tempie nastąpi zmiana pogody – ochłodzi się lub nadejdzie upał. Inteligentne systemy zareagują na takie zmiany temperatury otoczenia dzięki specjalistycznym czujnikom zamieszczonym w budynku.

Jak korzystać z mobilnego termostatu w telefonie?

Skontaktuj się z nami i zamów kompletny system automatycznego sterowania ogrzewaniem w domu. Jedyne, czego będziesz potrzebował to odpowiednia aplikacja w smartfonie. Pomieszczenia z kolei muszą zostać wyposażone w odpowiednie głowice termostatyczne na grzejnikach (jeśli posiadasz akurat taki rodzaj ogrzewania). Co ciekawe, nasz system może zostać zainstalowany nie tylko w domach jednorodzinnych, ale również w mieszkaniach w bloku czy kamienicy. Współpracuje z różnymi rozwiązaniami grzewczymi – z kotłami gazowymi, podłogówką itp.

Aplikacja, którą zainstalujesz w celu sterowania instalacją ogrzewania domu jednorodzinnego lub mieszkania pozwoli Ci na kontrolowanie temperaturą z dowolnego miejsca na świecie. Oprócz sprawdzenia aktualnej temperatury pomieszczeń będziesz mógł również zmienić wszelkie dostępne ustawienia – podwyższyć lub obniżyć temperaturę.


Chcesz wiedzieć więcej? Skontaktuj się z naszym biurem. Sprawdź również inne tematy dotyczące ogrzewania w nowoczesnych budynkach, jakie poruszamy na łamach naszego bloga, w tym – dom bez kotłowni oraz sposób montażu ogrzewania podłogowego.